Xiaomi CEO’su neden iPhone kullanıyor? İlk defa açıkladı

Photo of author

By admin

Xiaomi CEO’su iki yılı aşkın süredir iPhone kullanıcısı olduğunu doğrular nitelikte bazı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi 13 serisini duyuran Xiaomi CEO’su Lei Jun, Apple ve iPhone’u sektördeki kıyaslama noktası olarak gördüklerini söyledi.

Xiaomi CEO’su: Apple ve iPhone kriter noktamız

Akıllı telefon dünyasının yeni Steve Jobs’ı olarak nitelendirilen Xiaomi CEO’su Lei Jun, birçok defa Apple’dan övgüyle bahsetti. Xiaomi 13 ve 13 Pro’nun lansmanında iPhone ile kıyaslamalarda bulunan CEO, iPhone’un “değerlendirme noktası” olduğunu belirtti.

Lei Jun aktif olarak iPhone kullanıcısı olduğunu söylemese de, bunu ima eden bazı ifadeler kullandı. “Gelecekte iPhone’u geçme şansımız olabilecek ve başlangıç ​​noktası burası. Yazılım veya donanım fark etmez, biz iPhone’u referans noktası olarak görüyoruz” dedi.

Xiaomi’nin Apple’ın yerini alması için oldukça zorlu bir süreçten geçeceğini unutmamak gerekiyor. İlk olarak, birçok modeli ABD’li çip üreticilerinden gücünü alıyor. Ayrıca şirket, üçüncü çeyrekte gelirinin yıllık bazda yüzde 9,7 düşüşle 10 milyar dolara düştüğünü bildirdi.

Xiaomi, üçüncü çeyrekte 9 milyon akıllı telefon sevkiyatı yaparak Çin’in yüzde 13’lük pazar payını elinde bulunduruyor. Son raporlara göre şirket; Vivo, Oppo, Honor ve Apple’ın ardından Çin’de 5. büyük akıllı telefon üreticisi konumunda.

En yeni Xiaomi 13 ve 13 Pro olarak iki modelle gelen seride alüminyum çerçeve yer alıyor. Ön panelde Gorilla Glass Victus camı ile AMOLED bir ekran ile gelecek model, işlemci koltuğunda Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 2’ye yer veriyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com