İran lideri Hamaney’in kız kardeşi de protestoları destekliyor: Yönetim halka zulmediyor

Photo of author

By admin

İran‘da gözaltına alındıktan sonra fenalaşarak hastaneye kaldırılan Mahsa Amini’nin hayatını kaybetmesi ile ülke genelinde başlayan protestolar 3 aydır devam ediyor.

BİR MEKTUP KALEME ALDI

Gösterilerin sürdüğü vakitte Hamaney’in kız kardeşi Bedri Hüseyni, kamuoyuna hitaben kaleme aldığı açık mektubu, oğlu Mahmud Muradhani’ye ait Twitter hesabından paylaştı. Mahsa Emini gösterilerinde emniyet güçlerinin müdahalesi sonucu hayatını kaybedenlerin yakınlarının acılarını paylaştığını kaydeden Bedri Hüseyni, “Çocuğunu kaybetmek veya ondan uzak kalmak her anne için acı vericidir. Son 40 yılda birçok anne bu acıya duyar oldu” ifadelerini kullandı.

SON 40 YILI ELEŞTİRDİ

HÜSEYNİ’NİN KIZI DA GÖZALTINA ALINMIŞ

Kendi kızının da İran emniyet güçleri tarafından sert bir şekilde gözaltına alındığını zikreden Bedri Hüseyni, “Benim kızım böyle bir şekilde gözaltına alınıyorsa diğer insanların mazlum çocukları gözaltına alınırken ne gibi bir şeyle karşı karşıya kalıyorlardır” değerlendirmesinde bulundu. İdamlar nedeniyle daha devrimin ilk yıllarından itibaren eşi Ayetullah Ali Tahrani ile beraber İran rejimine muhalefete koyulduklarını ifade eden Hüseyni, “Kızım Feride, 20 yıldır, siyasi tutuklular ve ailelerine destek verme, idam mahkumlarının idamdan kurtarılmaları gibi alanlarda sivil insan hakları faaliyetleri yürütmesi nedeniyle hapislerde yattı” dedi.

“HAMANEY İLE İRTİBATIMI KESTİM”

“KARDEŞİM HALKIN SESİNİ DUYMUYOR”

Hamaney’in kız kardeşi Bedri, “Geç olmadan, Devrim Muhafızları Ordusu ve Ali Hamaney’in paralı askerleri, silahlarını bırakmalı ve halka katılmalıdır. Olmam gereken protestolarda rahatsızlıklarım nedeniyle yer alamıyorum ama kalbim ve ruhumla İran halkının yanındayım. Kardeşim Hamaney, halkın sesini duymuyor. Etrafındaki paralı askerlerle, asalakların seslerini halkın sesi sayıyor” açıklamalarında bulundu.

İRAN’DAKİ PROTESTOLARDA SON DURUM NE?

Kaynak: AA / Güncel

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com